23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

ZYRTARE: PSG arrin marrëveshje me yllin e Barcelonës

Paris Saint-Germain ka finalizuar nënshkrimin e Rafinha nga Barcelona, me spanjollin që nënshkroi për tre sezone me kampionët e Francës.

Pasi përfundoi me sukses blerjet e Moise Kean nga Everton dhe Danilo Pereira nga Porto gjatë dy ditëve të fundit, plus të riut Sekou Yansane nga Dijon, drejtori sportiv Leonardo nxitoi të arrinte marrëveshje edhe me Rafinha Alcantara përpara orës 00:00.

Shpejtësia e negociatave u rrit gjatë orëve të fundit të merkatos dhe diskutimet midis dy klubeve shpejt arritën në një përfundim pozitiv, me Rafinha që kishte marrëveshje vetëm edhe një vit në ‘Camp Nou’.

27-vjeçari kishte qenë te Barca që nga vitet e tij të adoleshencës, pasi ishte bashkuar me ta në 2006 por kurrë nuk ka qenë në gjendje të jetë një forcë e ekipit të parë për shkak të një serie çështjesh dhe dëmtimesh.

Në të vërtetë, kur ai luajti 24 ndeshje në Primera Division në 2014/15, ishte më e mira që ka arritur ndonjëherë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More