23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport Sport-al

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Tottenham Hotspur më në fund ka prezantuar menaxherin e ri.

Pas shumë tentativave të dështuara, Tottenham Hotspur ka bërë zyrtar lajmin për emërimin e Nuno Espirito Santos në krye të shtabit teknik, shkruan lajmi.net.

Daniel Levy dhe Fabio Paratici u shprehën tejet të entuziazmuar me emërimin e Santos në krye të skuadrës.

Santo ishte pjesë e Wolverhampton ku kishte arritur që nga liga e dytë angleze promovimin në Premierligë dhe pastaj të kualifikohet për Europa League për herë të parë në histori të klubit.

“Kur keni një skuadër me cilësi dhe talent, atëherë ne duam t’i bëjmë tifozët që të argëtohen. Është një kënaqësi dhe nder i jashtëzakonshëm të jem këtu, unë mezi pres me padurim të filloj punën”, deklaroi Espirito Santo.

Related posts

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Admin

Bamirësia e madhe e Thomas Tuchel – djali i shtëpiakes së tij kishte problem me zemër, trajneri pagoi operimin dhe pastaj iu bleu edhe një shtëpi në Filipine

Admin

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

Admin

Raiola: Pogba mund të kthehet te Juventusi, te ‘Zonja e Vjetër’ kanë keqardhje që nuk e morën Donnarumman

Admin

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Admin

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com