12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

ZYRTARE: Ndeshja kthyese në LK, ndërmjet Liverpoolit dhe Leipzigut do të zhvillohet në Hungari

Është caktuar lokacioni i ndeshjes ndërmjet Liverpoolit dhe RB Leipzig në kuadër të Ligës së Kampionëve.Ndeshja kthyese ndërmjet Liverpoolit dhe Leipzigut do të zhvillohet në Hungari, fillimisht ishte spekuluar për zhvillimin e kësaj ndeshje në lokacione të ndryshme pas ndalimit nga Qeveria gjermane shkaku i variantit të ri të COVID-19, transmeton lajmi.net.Qeveria gjermane ka ndaluar hyrjen e të gjitha fluturimeve nga zonat e prekura nga mutacionet COVID-19 deri të paktën më 17 Shkurt, me përjashtimet e vetme të bëra për qytetarët ose banorët gjermanë.

Fillimisht thuhej se ndeshja ka gjasa që të zhvillohet në njërin nga stadiumet e Londrës.

Tani ndeshja do të luhet në Puskas Arena në Hungari, me “The Reds” që konfirmuan lajmin në uebfaqen e klubit.

“Kryeqyteti hungarez do të jetë nikoqir i takimit ndërmjet Liverpool dhe RB Leipzig, në Puskas Arena të martën 16 Shkurt pasi rregulloret anti-COVID-19 në Gjermani parandalojnë “The Reds “të jenë në gjendje të zhvillojnë ndeshjen në Red Bull Arena”, thuhet në komunikatën e klubit.

Ndeshja e kthimit do të luhet në Anfield të mërkurën më 10 Mars.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com