8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

ZYRTARE: La Liga merr vendim për dy xhirot e fundit

La Liga ka njoftuar sot se dy xhirot e fundit të këtij edicioni do të luhen në të njëjtin orar.

Tanimë ky vendim është bërë i zakonshëm, ku vendoset se dy javët e fundit në La Liga të luhen në një orar të caktuar.

Si zakonisht në sezonet e mëparshme, dy ditët e fundit të LaLiga Santander dhe LaLiga SmartBank do të caktohen në një orar të përbashkët.

Në këtë mënyrë, java e 37 dhe 38 në La Liga do të luhen një orar të unifikuar për të gjitha ndeshjet, rezultatet e të cilave mund të kenë ndikim në klasifikimin përfundimtar.

Ky vendim merret për t’u siguruar se nuk do të ketë ndonjë kalkulim apo ‘pazare’ mes skuadrave.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com