24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

ZYRTARE: Kondogbia i bashkohet Atleticos

Telenovela ka mbaruar më në fundë.

Geoffrey Kondogbia do të jetë lojtari i ri i Atlético pasi është arritur marrëveshja me Valencian për 15 milionë euro dhe lojtari ka nënshkruar kontratë katër-vjeçare.

Lojtari i Valencias, i cili nuk ka qenë në dispozicion të Gracia në dy ndeshjet e fundit në kampionat, më në fund do të kthehet në fushë me Los Rojiblancos.

Atletico e ka blerë mesfushorin francez si zëvendësim të Thomas Partey, i cili kaloi te Arsenal në ditët e fundit të merkatos.

Related posts

Sllovenia publikon listën e lojtarëve të ftuar ndaj Kosovës, rikthehet futbollisti kryesor

admin

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë rezulton pozitiv me COVID-19

admin

Ronaldo te Man Utd, Pogba te Juventus?

admin