30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

ZYRTARE: Douglas Costa kalon te Bayerni

Pas Choupo-Moting, Bayern ka njoftuar edhe për transferimin e Douglas Costa nga Juventusi.

Bavarezët janë përforcuar në repartin ofanziv në ditën e fundit të merkatos, duke bërë dy goditje.

Fillimisht me ish-lojtarin e PSG, dhe tani me anësorin brazilian Costa, i cili do ta vesh fanellën e Bayernit për një sezon.

Klubi gjerman arriti marrëveshje me Juventus për huazimin një-vjeçar të lojtarit.

Costa kthehet në ‘Allianz Arena’ pasi kaloi tre vite aty, mes 2015 dhe 2018.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More