8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

ZYRTARE: Bayern Munich përfundimisht nuk do të marrë pjesë në Superligë

Klubi i Bayern Munich ka njoftuar se nuk do të merr pjesë në Superligën Evropiane, të themeluar nga 12 klube.

Kryetari i bordit Karl-Heinz Rummenigge konfirmon: “Në emër të bordit mund të them që FC Bayern nuk merr pjesë në Superligë”.

Ata tutje janë shprehur se FC Bayern është më solidaritet të plotë me Bundesligën. “Ishte dhe është gjithmonë një kënaqësi e madhe për ne që kemi mundësi të luajmë si përfaqësuesja gjermane në Ligën e Kampionëve”, është thënë mes tjerash në komunikatë.

“Për FC Bayern, Liga e Kampionëve është gara më e mirë për klube në botë”, ka përfunduar Karl Keinz Rummenigge.

Superliga është themeluar nga 12 klube të pasura të Evropës nga top 5 ligat evropiane dhe kanë qëllim të luajnë këtë garë në gusht.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com