22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Sport

Zyrtare: Arlind Ajeti lojtar i ri i Padovas

Arlind Ajeti ka kryer vizitat mjekësore para katër ditësh, ndërsa sot është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Padovas.

Qendërmbrojtësi ishte lojtar i lirë që pas largimit nga Reggiana dhe së fundmi Padova e ka bindur atë dhe ka nënshkruar.

Ajeti kishte dalë edhe në stërvitje sot dhe pasdite ka ardhur edhe zyrtarizimi.

Kontrata e mbrojtësit do të jetë e vlefshme deri më 30 qershor 2022, që i bie deri në fund të sezonit të ardhshëm.

Në marrëveshje ka edhe një klauzolë që e rinovon edhe me një sezon marrëveshjen, nëse Padova do të ngjitet në Serie B. 

Related posts

Formacionet startuese: Shqipëria nikoqire e Andorrës

admin

Gjermania nëpërkëmb Lihtenshtajnin me nëntë gola

admin

Anthony Joshua to defend world titles against Kubrat Pulev in front of fans

Lea Musliju