DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Zyra e Robert O’brien: Përgëzojmë Kosovën dhe Izraelin për marrjen e hapit të parë drejt vendosjes së raporteve diplomatike

Këshilli Nacional i Sigurisë (NSC) apo ndryshe Zyra e Robert O’brien, përmes një cicërime në Tëitter ka përgëzuar Kosovën dhe Izraelin për hapin e parë drejt vendosjes së raporteve diplomatike në mes të dy shteteve, pas njohjes së njëra-tjetrës gjatë nënshkrimit të marrëveshjes në Uashingotn, në mes të Kosovës dhe Serbisë.

NSC e ka konsideruar “telefonatë historike”, bisedën në mes të ministrave të Jashtëm, Meliza Haradinaj Stublla dhe Gabriel Ashkenazi.

Tutje, NSC thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës lavdërojnë Kosovën dhe Izraelit për hapin e parë drejt vendosjes së raporteve diplomatike.

“Telefonatë historike, me të vërtetë! Shtetet e Bashkuara të Amerikës lavdërojnë Kosovën dhe Izraelin për hapin e tyre të parë marrë drejt vendosjes së raporteve diplomatike”, thuhet në shkrim.

Related posts

Vuçiq paralajmëron takim në kuadër të mini-Shengenit

NEFAIL EMINI

Daçiq: Serbia asnjëherë nuk do t’i bashkohet Perëndimit për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

NEFAIL EMINI

Aleksandër Vuçiç: Serbia së shpejti nis ndërtimin dhe rindërtimin e spitaleve në Kosovë

NEFAIL EMINI

Një tjetër shtet e zhvendos ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem

NEFAIL EMINI

Samit dy ditor i BE-së në Bruksel

NEFAIL EMINI

Ministri i Jashtëm hungarez Peter Sijarto paralajmëron BE-në: Do ta humbni Ballkanin Perëndimor

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More