30.9 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Bota

Zjarr në një fabrikë në Indi, humbin jetën 12 persona

Si pasojë e shpërthimit të zjarrit në deponë e një fabrike të tekstilit në Indi humbën jetën të paktën 12 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat lokale njoftojnë se zjarri shpërtheu në një pjesë të fabrikës në Ahmedabad, shtetin federal Gujarat, në të cilën gjenden substanca kimike.

Një pjesë e deposë u shemb ndërsa dëmtime u shkaktua edhe mbi ndërtesat tjera.

Ka filluar një hetim lidhur me këtë ngjarje.

Presidenti i Indisë, Ram Nath Kovind tha se janë thellësisht të tronditur nga ky lajm dhe u shprehën ngushëllime familjeve të viktimave.

Related posts

Shtatë të vdekur nga rrëzimi i avionit bjellorus

admin

Xiaomi ,Oppo dhe Vivo në Top 5 të dërgesave globale të smartfonëve

admin

Belgjika gjykon diplomatin iranian për komplotin e sulmit me bombë

admin