-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Ziberi: Nuk do të jem pre e ndikimit politik ndaj punës time

Avokati i Popullit Naser Ziberi deklaroi se nuk do të lejojë askush të ndikojë gjatë ushtrimit të dëtyrës së tij të re. Ai tha se me dinjitet do t’i shërbejë qytetarëve.

“Nuk do të jem pre e çfarëdo tentimi dhe influencës ndaj punës time qoftë nga qendra e mundshme politike, biznesi, ekonomike, apo çdo lloj qendre ndikimi dhe influence që mund të jenë. Përkudrazi do të bëj çmos që të jem i denjë në ushtrimin e funksionit që ma garanton kushtetuta dhe ligji, e kjo është mbrojtja e të drejtave dhe lirive të qytetarëve. Në asnjë moment nuk do të jemë pre e këtyre ndikimeve.” – deklaroi Avoakti i Popullit Naser Ziberi.

Related posts

Ganiu: Që nga 2005 e këtej në Çair është investuar 5 milionë euro në infrastrukturë nëntokësore

Admin

Blerim Bexheti: Jo vetëm Shkupi, po as Qeveria nuk bëhet pa shqiptarët

Admin

Shkupi dhe Kumanova me më shumë raste aktive me coronavirus

Admin

Filipçe: Të rinjtë janë pasuria jonë më e madhe

Admin

Boçvarski dhe Nuredini premtojnë përkrahje të projekteve nga program ii Bejtës

Admin

Shilegov: Këto katër vite në Shkup nuk ka patur rrahje nëpër shkolla dhe autobusë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com