22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Zhurnal mëson / Njëri nga dy deputetët turk ia kthen shpinën Zaevit !

Shkup, 10 nëntor – Burime të sigurta të agjencisë Zhurnal, kanë njoftuar se edhe njëri nga dy deputetët turk në Kuvend i aka kthyer shpinën koalicionit me LSDM-në dhe kryeministrit Zaev.

Emri i tij është i njohur për redaksinë tonë, por jemi të lutur që të mos e publikojmë.

Ai pritet që nesër të votojë për rrëzimin e Qeverisë, me çka numri rritet në 62. Burimet tona thonë se LSDM dhe BDI në ndërkohë janë duke bë përpjekje të bindin disa deputetë tjerë që të mos votojnë për rrëzimin e qeverisë.

Rezultati përfundimtar do të shihet nesër në ora 24 në mbrëmje, kur pritet votimi për mosbesim të qeverisë së kryeministrit Zoran Zaev.

Related posts

Në Kuvend ende nuk ka arritur dorëheqja e kryeministrit Zaev

admin

Varheji e porositi Osmanin se po punohet për fillim të negociatave këtë vit

admin

Në Budapest u mbajt takimi i dhjetë odave ekonomike nga Ballkani Perëndimor dhe nga Grupi i Vishegradit

admin