22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Живот како турска серија: Турската актерка го растурила бракот, поради нејзиниот свекор

Таа е една од најпознатите турски актерки и иако сè и оди како што треба на професионален план, тоа не е случај во нејзиниот љубовен живот. Имено, актерка Ѓокче Бахадир која во имавме шанса да ја гледаме во повеќе серии на македонските телевизии, неодамна во едно интервју изјави дека нема среќа во љубовта, а после тоа шокантните информации за нејзиниот љубовен живот стигнаа до медиумите.

Имено, веќе е познато дека во 2011 година се омажи за актерот Али Сунал, но нивната брачна идила траеше пократко отколку што се очекуваше. Двајцата неколку пати ја одложувале венчавката и на сите им беше чудно зошто го прават тоа. Секогаш имало некои изговори како тоа што нивните деловни обврски ги попречуваат нивните планови, но тие успеале по третото соопштение за венчавка. Некако сите помислија дека конечно се сигурни во таа одлука, но седум месеци по церемонијата, таа им се пожали на пријателите и рече дека размислува за развод.

„Се венчавме од голема љубов, но решивме да раскинеме затоа што се оддалечивме“, рече тогаш актерката, без да даде никакви детали за причините за разводот, но неколку месеци подоцна вистината излезе на виделина.

Добро упатени извори тврдат дека нивниот брак завршил затоа што Али ја фатил својата сопруга во неверство, ни повеќе ни помалку, туку со неговиот татко Кемал Сунал, кој неодамна ги загуби животот.

“Кемал беше познат како одличен плејбој, па дури и Ѓокче не можеше да одолее на неговиот шарм. Двајцата влегоа во врска само неколку дена откако тој официјално стана нејзин свекор. Имаше фатална привлечност меѓу нив долго време, и таа не можеше да го спречи тоа. ниту фактот дека Кемал е постар од неа 30 години и дека е татко на нејзиниот сопруг “, вели извор близок на актерката. Наводно, сите заедно успеале да донесат одлука дека ќе ја чуваат таа тајна за да нема разделување во целото семејство.

Според турските медиуми, Али бил на пат кога неговата сопруга се забавувала со свекорот, а тој се вратил дома два дена порано од планираното. Тој не го најавил неговото доаѓање затоа што сакаше да ја изненади, но изненадувањето го пречека. Веќе на самиот влез во дворот го видел автомобилот на неговиот татко, а кога влегол во куќата ги затекнал голи како гледаат телевизија.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More