22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

Zgjidhet drejtori i ri i TVSH-së

Këshilli Drejtues i Radio Televizionit Publik zgjodhi të hënën e 15 nëntorit, drejtorin e ri të përgjithshëm të RTSH-së. Me votim të fshehtë të 9 anëtarëve të Këshillit Drejtues me tre të pestat e votave u zgjodh zoti Enkelejdi Joti.

Ai siguroi sipas ligjit shumicën e cilësuar të votave nga të gjithë anëtarët e Këshillit Drejtues që kryen këtë të hënë proceduren statutuore të zgjedhjes së drejtuesit të ri të institucionit mediatik më të madh të vendit.

Related posts

Strehimi i afganëve dhe kontributi në NATO, Sekretari Blinken letër Ministres së Jashtme: Mirënjohje Shqipërisë për zemërgjerësinë dhe kurajon

admin

Rama shpërndan mesazhin e aktorit Ndrenika: Vaksinimi është një akt dashurie

admin

Zbulohet dosja e Tom Doshit, çfarë gjeti Prokuroria

admin