18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Zgjedhjet në SHBA, mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar deri tani

Mbi 22 milionë amerikanë kanë votuar për garën presidenciale të 3 nëntorit.

Ekspertët e lidhin këtë numër kaq të lartë pjesëmarrësish me gjendjen e krijuar nga përhapja e koronavirusit, që po i detyron tani qytetarët amerikanët të shikojnë për mënyra të tjera votimi.

Zyrtarë të zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara po raportojnë çdo ditë numër rekord votimesh nëpërmjet postës për garën presidenciale të 3 nëntorit.

Deri të premten u regjistruan mbi 22 milionë amerikanë që shprehën vullnetin e tyre, si personalisht ashtu edhe nëpërmjet postës, sipas të dhënave të US Election Project.

Në të njëjtën kohë në zgjedhjet e vitit 2016, në zgjedhjet e hershme morën pjesë vetëm 6 milionë vetë.

Related posts

SHBA teston me sukses armën hipersonike Raytheon – e aftë për shpejtësi më të madhe se pesëfishi i zërit

Admin

Mundësi dhe  siguri për investitorët

Admin

Ata që janë vaksinuar me Moderna mund të mos kenë nevojë të marrin një dozë të tretë!

Admin

Prishet ashensori, mbi 30 minatorë të bllokuar kanadezë bënë një “ngjitje vertikale” që zgjati rreth 10 orë

Admin

Shqiptari akuzohet për vrasjen e një mësueseje të shkollës fillore në Londër – tregohet kush është ai dhe detajet se si ndodhi vrasja e saj

Admin

Iniciativa e zhvillimit global, një qasje e re për të ardhmen globale

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com