30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Zgjedhjet lokale/ Shilegov: Prioritet interesi i shkupjanëve

Shkup, 17 korrik – Nga LSDM këtë javë zyrtarizuan 30 nominimet për kryetar komuna, në mesin e tyre dhe kryetari i qytetit të Shkupit Petre Shilegov. Ai thotë se e drejtë e çdo qytetari është për vetë vendosje, ndërsa u tregua i painteresuar se cili do të ishte oponenti i tij nga rradhët e VMRO – së në Shkup për zgjedhjet lokale.

“Unë një kohë më të gjatë nuk merrem me VMRO – DPMNE – në, por merrem me interesat e qytetit të Shkupit. Një qëllim të tillë kam edhe në të ardhmen. Po hyjmë në fushatë parazgjedhore, gjithçka do të ndëgjojmë. Mua më interesojnë shkupjanët, interesat e qytetit të Shkupit”, u shpreh kryetari i qytetit të Shkupit, Petre Shilegov.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More