18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Zëri për Maqedoninë: Kërkojmë shkarkimin e ministrit Venko Filipçe në 24 orët e ardhshme

Shkup, 10 shtator – Në vendet e civilizuara, dorëheqja jepet për arsye morale.Për shkak të papërgjegjshmërisë ekstreme që ai ka demonstruar gjatë gjithë krizës me epideminë për shkak të së cilës kemi një nga vdekjet më të mëdha në botë, e cila përfundimisht rezultoi në vdekjen e tmerrshme të 14 pacientëve në spitalin modular në Tetovë, Zëri për Maqedoninë kërkon shkarkimin e ministrit Venko Filipçe brenda 24 orëve.

Në vendet e civilizuara, dorëheqja jepet për arsye morale, por edhe për të mos ndikuar në hetim. Për shkak se ai nuk po jep dorëheqjen, menjëherë qeveria duhet ta shkarkojë atë.

Ne kërkojmë një hetim të menjëhershëm të përgjegjësisë së të gjithëve të përfshirë në zinxhir: nga mbrojtja nga zjarri e spitalit, prodhuesi i spitaleve të tilla modulare, tek ata përgjegjës në kompaninë që lëshoi ​​licenca për këto spitale.

Sa cinike është deklarata e ministrit që thotë se spitalet modulare ishin të njëjta në të gjithë botën! A ka ndonjë që digjet në minuta? A mund të vendosen pacientët në kosha të tillë plastikë?

Kjo është neglizhenca përfundimtare, papërgjegjshmëria përfundimtare e të gjithë Qeverisë dhe institucioneve partiake të sistemit.

Zëri për Maqedoninë

Related posts

Izet Mexhiti nga Çairi: Vota juaj për Visar Ganiun është votë për kompleksin e ri universitar “Nënë Tereza”

Xh J

Denoncim i rremë për bombë para Qeverisë, personi është zbuluar dhe arrestuar

Admin

Në UT u mbyll afati i tretë i regjistrimit për vitin akademik 2021/22

Admin

Fon der Lajen: Keni arritur avancim të jashtëzakonshëm, tani BE-ja e ka radhën

Admin

Konferencë shtypi e kryeministrit Zaev dhe kryetares së KE-së, fon der Lajen (drejtpërdrejtë)

Admin

Deponia e shetitorja në Dibër ngelën vetëm fjalë në letër, premtimet nuk u realizuan

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com