28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Rajoni

Zemaj: Rritja e mëtejme e numrit të rasteve të të infektuarve është shqetësim

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë se rritja e mëtejme e numrit të rasteve të të infektuarve është shqetësim.

Zemaj ka vizituar vullnetarët në Qendrën e Thirrjeve falas pranë IKSHPK-së prej ku ka thënë se kërkohet mobilizim i të gjithë mekanizmave shtetëror për të qenë në krye të detyrës.

“Përkushtimi duhet të vazhdoj edhe më tej nga secili, ashtu siç kanë punuar dhe po vazhdojnë të punojnë me përkushtim që nga fillimi i Pandemisë vullnetarët në Qendrën e thirrjeve falas pranë IKShPK-së. Është për çdo respekt puna dhe përkushtimi i kësaj ekipe, mjekë dhe apsolventë të Fakultetit të Mjekësisë”.

“Nuk do të lodhemi nga angazhimi gjatë pandemisë, edhe më fuqishëm dhe bashkë do të vazhdojmë ta luftojmë virusin vdekjeprurës!”.

Related posts

Lajçak për dialogun Kosovë-Serbi: Presim të diskutojmë mbi pretendimet financiare dhe pronën

admin

Selaniku dhe Serres në karantinë

admin

Ish kryeministri kroat dënohet me tetë vjet burg për aferën “Fimi Media”

admin