22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Teknologji

Zbulohen specifikimet e telefoni inteligjent OnePlus 10 Pro

Pasi u shfaqën pamjet e para të telefonit inteligjent OnePlus 10 Pro, disa nga specifikat e tij tani janë zbuluar.

OnePlus 10 Pro do të ketë një ekran 6.7 inç QHD + AMOLED me një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz, procesor Snapdragon 8 Gen1 të Qualcomm, 8 ose 12 GB RAM dhe 128 ose 256 GB memorie të brendshme.

Sa i përket kamerave, pjesa e pasme është kryesore 48 megapikselë, një sensor ultra i gjerë 50 dhe një sensor 8 MP me zmadhim 3.3x. Kjo është njësoj si në rastin e OnePlus 9 Pro, por priten përmirësime në sensorë dhe optikë me “dhjetëshen e parë”.

Përpara është tani një kamerë selfie 32 megapikselë.

Pajisja mundësohet nga një bateri 5000 mAh dhe ende nuk ka asnjë informacion për shpejtësinë e karikimit.

Megjithatë, dihet se është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit sipas standardit IP68.

Seria OnePlus 10 pritet të debutojë në Kinë në fund të janarit ose në fillim të shkurtit dhe ka të ngjarë të dalë në tregun global në prill.

Related posts

Facebook në qendër të kritikave – kompania gjermane e akuzon për kopjim të logos së Meta

admin

NFT-të janë pjesë e së ardhmes së industrisë së lojërave

admin

Ish-investitori i Facebookut: Metaverse është distopike dhe një ide e keqe

admin