15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Zaharova: Në agjendën e Këshillit të Sigurimit për muajin tetor do ta vendosim edhe Kosovën

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Rusisë, Maria Zaharova, ka thënë se përgjatë Presidencës ruse në Këshillin e Sigurimit do të diskutohet për situatën në Kosovë, Siri, Jemen, si dhe gjithashtu edhe për Lindjen e Mesme.

“Bashkë me çështje tjera të rëndësishme në agjendën e Këshillit të Sigurimit për muajin tetor do të diskutohet edhe për situatën politike dhe aspektet humanitare në Siri, Kosovë, Lindje të Mesme dhe për zhvillime në Jemen”, ka thënë Zaharova.

Ajo ka treguar se gjatë këtij sesioni të tetorit do të diskutohen edhe tema të tjera.

Related posts

Analizë/ Rikthimi i SHBA-ve në Ballkan, sinjal i mirë për rajonin

NEFAIL EMINI

David Philips: Vetëm SHBA ka kapacitetin për të detyruar një marrëveshje Kosovë-Serbi

NEFAIL EMINI

Kërkesa globale për naftë pritet të rritet me 6% dhe të kthehet në nivelet parapandemike

NEFAIL EMINI

Optimizëm para samitit të BE-së, Shkupi shpreson Sofja të reflektojë nga presioni ndërkombëtar

NEFAIL EMINI

Ministres serbe të Punës i ndalohet hyrja në Kosovë

NEFAIL EMINI

Në Mbretërinë e Bashkuar nis sot samiti i vendeve më të industrializuara

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More