1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Ekonomi Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Zaevi dhe Besimi për vizitë në Luksemburg, paralajmërohen takime me kryeministrin dhe kryetarin e BEI-t

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Financave Fatmir Besimi sot do të qëndrojnë për vizitë në Luksemburg.

Gjatë kohës së vizitës, delegacioni qeveritar do të takohet me kryetarin e Bankës evropiane për investim Verner Hojer, ndërsa do të realizojë takim edhe me kryeministrin e Luksemburgut, Ksavier Betel.

Nga Pres shërbimi qeveritar paralajmërojnë se do të informojnë për të gjitha aktivitetet e vizitës së punës.

Në Luksemburg duhej të udhëtonte edhe zëvendëskryeministri për Çështje evropiane, Nikolla Dimitrov, por ai të shtunën në profilin e tij në Fejsbuk njoftoi se është pozitiv me Kovid-19.

“U përgatita për vizitë në Luksemburg, por testi tregoi se unë tashmë kam një ‘mysafir’ të rrezikshëm. Le të vazhdojë pa e vërejt shumë dhe sa më shpejtë të kalojë. Ruajuni njerëz, të jeni shëndosh e mirë të gjithë”, ka shkruar Dimitrovi.

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com