15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Zaev: Propozimet e ASH-AA për shtetësinë nuk janë për t’u mbështetur

Kryeministri Zoran Zaev thotë se ai do të mbështesë procedurë të shpejtë për marrjen e shtetësisë, por jo atë të opozitës shqiptare. Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa propozon me tre dëshmitarë të mund të marrin shtetësi ata që nuk kanë kurse jetojnë në vend vite me radhë,. Sipas Zaevit, shtetësia nuk jepet kështu.

“Duhen dy persona për kurorë dhe kjo është e mjaftueshme për martesë, për shtetësi të thirrni dëshmitarë dhe të thonë, nuk është e mjaftueshme. Askund nuk është kjo. Por, certifikata e arsimit fillor, viti i katërt i përfunduar, fëmijë që kanë mbaruar shkollën fillore apo të mesme, çfarëdo qoftë, që e njeh praktika ndërkombëtare, sidomos Kombet e Bashkuara, mund të na ndihmojnë shumë dhe është bazë e mjaftueshme pa çfarëdo lodhje, vrapimi nëpër sportele dhe institucione të dokumentacioneve, të jepet shtetësi”, tha Zaev.

Related posts

Arsovska nuk pranon debat me Shilegovin: Më degradon dhe mi mohon cilësitë e mia

Admin

Arifi: Ne thirremi në punën tonë paraprakisht

Admin

Taravari merr mbështetje edhe nga partia turke në Gostivar

Admin

Maqedoni, do të vlejnë fletëvotimet që nuk do të kenë vulë

Admin

Seanca e 115 e Qeverisë, ja vendimet

Admin

Istrefi: Prioritet i parë do te jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com