12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Zaev do të takoj të hënën dyshen Sela-Gashi për ligjin për shtetësi

Shkup, 7 prill – Zhurnal – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të takoj të hënën dyshen politike shqiptare, më saktë krerët e koalicionit ASH-AAA, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, në përpjekje për të gjetur zgjidhje për ligjin për shtetësi që mban të bllokuar Kuvendin, transmeton Zhurnal.

Lajmin e kanë konfirmuar burime të sigurta të cilat i kanë thënë Alsatit se takimi do të zhvillohet në Kuvend me fillim nga ora 11:00.

Në takim përveç liderëve do të jenë të pranishëm edhe koordinatorët e grupeve parlamentare, Skender Rexhepi (ASH-AAA) dhe Jovan Mitrevski (LSDM).

Related posts

Dalja në zgjedhje në Komunën e Likovës

Admin

Haraçina me 49 për qind dalje në zgjedhjet për kryetar komune

Admin

Arben Taravari pas votimit: Do të festojmë të gjithë së bashku

Admin

Stoev: Formimi i partisë së bullgarëve në Maqedoninë e Veriut është mënyra e vërtetë për mbrojtjen e të drejtave të tyre

Admin

Dalja në zgjedhje në Komunën e Tearcës

Admin

KSHZ merr vendim: Do të vazhdohet të votohet deri në orën 19:30

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com