33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Zaev dënon sulmin terrorist në Vienë

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka dënuar sulmin terrorist në Vienë dhe ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave, informon Zhurnal.

“Lajme shokante vijnë nga Viena, në kohë kur duhet të qëndrojmë të bashkuar dhe të ndërtojmë solidaritet. Unë fuqishëm dënoj sulmet terroristike dhe çdo vepër dhune. Mendimet e mia janë me familjet dhe miqtë e viktimave, popullin në Vienë dhe mikun tim Sebastian Kurc”, shkroi Zaev në Twitter.

Ndryshe mbrëmë në Vienë të Austrisë ndodhi një sulm terrorist ku deri tani zyrtarisht të vdekur janë regjistruar 3 persona.

Related posts

Derkoski: Zgjedhjet nuk janë vatër e përhapjes së coronavirusit

admin

Opozita kundër vazhdimit të gjendjes së krizës

admin

Krivokapiq i bindur se qeveria e Malit të Zi do të zgjidhet më 2 dhjetor

admin