5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Yllit i Atalantas pranë kalimit te Leicester City

Leicester është në bisedime me Atalantan, për transferimin e mundshëm të mbrojtësit të krahut të djathtë, Robin Gosens.

Me Leicester që renditët në pozitën e tretë në tabelë dhe janë afër që të sigurojnë një vend në Ligën e Kampionëve, skuadra angleze duket se dëshiron të këtë sërish përforcime në verë.

Gosens që paralajmëroi se do konsideronte kalimin te Dortmund, thuhet se ka vëmendjen e top klubeve evropiane.

Atletico Madrid, Juventus dhe Manchester City e duan mbrojtësin, por është Leicester që është në bisedime me klubin italian.

Gosens për të kaluar në Premierligë, ka kërkuar të këtë vendin e garantuar në formacionin bazë dhe Leicester është i gatshëm të ofrojë 25 milionë euro plus bonuset.

26-vjeçari ka zhvilluar 143 ndeshje për Atalantan duke shënuar 25 gola.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com