22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Sport-al

Ylli i Manchester City infektohet me virusin Covid-19

Pep Guardiola nuk do të mund të mbështetet tek shërbimet e mesfushorit Ilkay Gundogan pasi ai sot ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Lajmi i keq ka ardhur vetëm pak orë para se Manchester City të përballet me Wolverhampton nga ora 21:15 në ndeshjen e dytë të kampionatit anglez, Premier League.

Mesfushori gjerman është lojtari i tretë që infektohet me Covid-19 nga radhët e “Citizens” pas Ryad Mahrez dhe Eymeric Laporte.

“Ilkay tani do të qëndrojë në vetë izolim për 10 ditë në marrëveshje me drejtuesit e ligës si dhe me rregullat e Qeverisë Angleze.”, thuhet në njoftimin zyrtar të Manchester Cityt.

Related posts

Analizë: Ndërtimet ilegale në Ohër trefish më shumë se sa në Çair

Admin

Zhurmë e madhe për “Titanikun” në Çair, ndërsa për mbi 300 mijë objekte ilegale hulumtuesit mbyllin sytë

Admin

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More