20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Xhaferi ndërpret seancën, nuk ka kuorum përshkak Kastriot Rexhepit

Shkup, 11 nëntor – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka ndaluar seancën në Kuvend, ku duhet të votohet besimi i Qeverisë, duke e thirrë nënkryetarin e Kuvendit Fadil Zendelin ta mer udhëheqjen e seancës.

Shkak për këtë është mungesa e deputetit Kastriot Rexhepi.

“Nuk mundem unë t’u bëj kuorum”, tha Xhaferi dhe ndaloi seancën.

Në seancë ishin 61 deputetë duke përfshirë dhe Xhaferin. Deputeti Kastriot Rexhepi i Besës nuk është prezent në sallë dhe nuk do të vijë fare, ndonëse ishte nënshkrues i iniciativës për rrëzimin e Qeverisë. Në seancë mungojnë edhe deputetët e BDI-së dhe LSDM-së.//Zhurnal.mk

Related posts

Mexhiti: Shpresojmë ngjarje të tilla të mos përsëriten kurrë

admin

Kastriot Rexhepi: Nëse do të paraqitesha në foltore në Parlament, do kishte tensione sikur më 27 Prill

admin

Bislimovski: Katër vite me radhë Sekretariati i Bashkësisë Energjetike e shpall KRRE-në rregullator numër një

admin