DailyNews.mk
Sport-al

West Ham shkroi historinë kundër Tottenham

Lojtarët e West Ham shkruan historinë në ndeshjen kundër Tottenham.

Gjegjësisht, Tottenham kishte një epërsi 3-0 pas pjesës së parë, dhe golat u shënuan nga Son dhe Harry Kane.

Ky rezultat ishte në tabelë deri në minutën e 82-të, dhe më pas filloi kthimi i bujshëm nga West Ham.

Së pari Balbuena shënoi për 3:1 në minutën e 82-të, dhe tre minuta më vonë Sanchez zvogëloi epërsinë në 3:2 me një autogol.

Lanzini i siguroi një pikë dhe një kthim të pabesueshëm për mysafirët në minutën e 94-të, pra në sekondat e fundit të ndeshjes.

Kështu, West Ham u bë skuadra e parë në historinë e Premierligës për të shmangur humbjen pas një deficiti prej tre golash nga minuta e 81-të.