21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Vuçiq: Shtetet e Bashkuara i përmbahen Marrëveshjes së Washingtonit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot se ambasadori amerikan njoftoi zyrtarisht se Shtetet e Bashkuara i përmbahen plotësisht Marrëveshjes së Washingtonit e arritur më 4 shtator.

“Është shumë e rëndësishme për ne dhe për “Mini-Shengenin, për DFC, gjëra të rëndësishme për investimet dhe përparimin e Serbisë,” tha Vuçiq në fjalimin e tij të sotëm publik, duke theksuar se është e rëndësishme pavarësisht nga rezultati i zgjedhjeve në Amerikë, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova

Related posts

Matura shtetërore nga 29 maji deri më 14 qershor, lëndë të reja informatika dhe gjeografia

admin

Kyçyk bën thirrje të mos humbet mundësia për Maqedoninë e Veriut deri në fund të vitit, Zaharieva nuk heq dorë

admin

Çfarë ndryshime duhet të shqyrtohen në Ligjin për Mardhënie Pune?

admin