21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Vuçiç pritet të shpallë ditën e sotme emrin e kryeministrit të ri

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, pritet që në bazë të autorizimeve kushtetuese, të shpallë ditën e sotme emrin e kryeministrit të caktuar për përbërjen e qeverisë së re.

Presidenti do të njoftojë vendimin për publikun pas takimit të Kryesisë së SNS, i cili do të mbahet në pasditen e somte, shkruajnë mediat serbe.

Serbia nuk ka ende qeveri te re qe nga zgjedhjet e qershorit.

Related posts

Vuçiq paralajmëron takim në kuadër të mini-Shengenit

NEFAIL EMINI

Daçiq: Serbia asnjëherë nuk do t’i bashkohet Perëndimit për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

NEFAIL EMINI

Aleksandër Vuçiç: Serbia së shpejti nis ndërtimin dhe rindërtimin e spitaleve në Kosovë

NEFAIL EMINI

Ministri i Jashtëm hungarez Peter Sijarto paralajmëron BE-në: Do ta humbni Ballkanin Perëndimor

NEFAIL EMINI

Bakir Izetbegoviq: Serbia nuk ka të drejtë të sundojë mbi Kosovën

NEFAIL EMINI

Albin Kurti nga Parisi: Nuk mora premtim për liberalizim të vizave

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More