30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Мода

Возраста не е ограничување ако добро ви прилегаат – одлични примери како жените 50+ носат џинс

Ако нешто добро и соодветно ви прилега, возраста не е ограничувачки фактор.

Доколку имате став и линија одредено модно парче добро да го износите, тогаш селекцијата од типот: жените по одредена возраст не смеат… не важат!

Битно е да бидете реални кон себе и објективно да се погледнете во огледало, ако сте задоволни како ви стои одредено парче џинс, тогаш облечете го и покажете како вие и само вие знаете да го носите (се разбира освен што добро ќе ви прилега, треба да биде соодветно и на приликата).

Како охрабрувачки примери, ако воопшто тоа е потребно, ќе посочиме неколку модно освестени дами 50+ кои често знаат во својот стил да вметнат добар пар џинс. И тоа одлично го прават!

Related posts

Панк, одела и сексапил во новата колекција на Живанши

Lea Musliju

Алберта Ферети: Практична колекција за жени со самодоверба

Lea Musliju

Македонските модели и нивните мајки: Миа и Кристина се вонсериски убавици

Lea Musliju

Врвот на елеганцијата во новата колекција на Емпорио Армани

Lea Musliju

40 фустани кои можат да бидат достојна замена за венчаниците

Lea Musliju

Фантастична колекција на Диор: И комфорот може да биде луксузен

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More