15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Votohet ligji, regjistrimi i popullsisë do të fillojë më 1 prill

Me 62 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe asnjë “të përmbajtur”, Kuvendi i Maqeonisë së Veriut, votoi sot ligjin për Regjistrimin e Popullsisë.

Opozitarja maqedonase VMRO-DPMNE bojkotoi votimin dhe nuk ishte aspak e pranishme në sallë, përveç përveç koordinatorit të grupit parlamentar, Nikolla Micevski, i cili bëri vërejtje procedurale.

Opozita shqiptare, koalicioni Aleanca për Shqiptarët-Alternativa, e mbështeti ligjin me votë, ndonëse kanë shprehur kritikat e tyre për të njëjtin.

Ligji përcakton që regjistrimi i popullsisë dhe amvisërve të realizohet nga 1 deri më 21 prill 2021./TV21

Related posts

Arsovska nuk pranon debat me Shilegovin: Më degradon dhe mi mohon cilësitë e mia

Admin

Arifi: Ne thirremi në punën tonë paraprakisht

Admin

Taravari merr mbështetje edhe nga partia turke në Gostivar

Admin

Maqedoni, do të vlejnë fletëvotimet që nuk do të kenë vulë

Admin

Seanca e 115 e Qeverisë, ja vendimet

Admin

Istrefi: Prioritet i parë do te jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com