22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Американската МЛС фудбалска лига го одбираше најдобриот гол од формирањето на лигата. Наградата оди во рацете на шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ кој е актуелен играч на Милан, а дресот на ЛА Галакси го носеше од март 2018 до јануари оваа година.

Во првата сезона во САД популарниот „Ибракадабра“ постигна 22 гола и запиша 8 асистенции на 27 натпревари.

Уште поуспешен беше во втората сезона. Тогаш постигна 31 гола, со 8 асистенции, на 31 меч.

Погодокот кој го постигна на дебито за Галакси е прогласен за најдобар во историјата на МЛС лигата:

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

Незадоволниот Зидан во јуни ќе замине од Реал

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More