22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Регион

Во Србија угостителските објекти ќе работат само до 23 часот

Сите угостителски објекти во Србија од утре ќе работат до 23 часот, без разлика дали имаат летни тераси или не. Оваа мерка на Кризниот штаб на Србија, ја соопшти епидемиологот Дарија Кисиќ Тепавчевиќ, е донесена поради влошената ситуацијата со пандемијата.

Најавена е седница на Кризниот штаб за денеска во 15 часот, на која е можно да се усвојат и нови рестриктивни мерки.

Related posts

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Транспаренси Интернешнл објави извештај за заробеноста на државите од Западен Балкан и Турција

Admin

Ердоган: Турција сака да ja гради иднината со ЕУ

Admin

Евростат: Бугарите се најсиромашни во ЕУ

Admin

Хаг бара Црна Гора да истражи 15 лица обвинети за воени злосторства

Admin

Харадинај: Да ги зачувавме даноците, Србија ќе не признаеше

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More