29.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

VMRO: Në drejtim të popullit është gjuajtur me armë zjarri

Shkup, 16 korrik – Autoritetet kriminele të LSDM-së dhe BDI-së sërish fshehin provat, kësaj radhe për rastin e të shtënave në afërsi të QT Mavrovasja.

Fshehja e provave dhe fshehja e krimeve nga “Merimanga e QT Mavrovasja” tashmë është kthyer në “armë të rreme”.

Një javë pas njoftimit zyrtar të MPB-së, e cila theksonte qartë se në turmën që protestonte paqësisht, personi E.J. nga Shkupi ka shtënë me armë zjarri – pistoletë Walter P99 dhe është drejtuar drejt turmës që po protestonte qetë.

Më pas MPB-ja me shpejtësi ka bërë kallëzim penal, kështu që dje, një javë më vonë, Prokuroria Publike ka njoftuar se arma që MPB-ja ia ka gjetur të dyshuarit është e ndryshme, përkatësisht se ka qenë EKOL Aras Magnum  pistoletë me sinjal zanor.

Në vendngjarje mbrëmjen kur ndodhi incidenti janë gjetur edhe gëzhoja të shkrepura nga armët e zjarrit, jo nga armë e rreme.

Është e qartë si dita – tradhtarët Kovaçevski dhe Spasovski, me ndihmën e Ruskovskës dhe prokurorisë fshehin provat.

Related posts

Trajanov: Bullgarët duhet të hynë në Kushtetutë

admin

Bilall Kasami dhe Fatmir Limani i’a japin BESËN njëri tjetrit: Të bashkuar për një kauzë

admin

Osmani- An Linde bideojnë për perspektivën europiane dhe aplikimin për anëtarësim të Suedisë në NATO

admin