-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

VMRO DPMNE Interpelancë edhe për Nikollovskin e Mariçiqin

Opozita maqedonase do të dorëzojë në kuvend interpelancë edhe për Ministrin për Anti-korrupsion Lupço Nikollivski dhe për Ministrin e Drejtësisë, Bojan Mariçiq.

Deputetja Gordana Siljanovska tha se të dhënat e fundit të Transparency International se Maqedonia ndodhet në vendin 111 si vend i korruptuar, “drridhën vendin më shumë se tërmetet e fundit që ndodhën kohëve të fundit”. Siljanovska tha se Ministri që duhet të luftoj korrupsionin dhe ministri i drejtësisë janë më të përgjegjshëm për situatën e këtillë. Ajo shtoi se më mirë do të ishte të kishte dorëheqje nga ministrat.

Related posts

Ganiu: Që nga 2005 e këtej në Çair është investuar 5 milionë euro në infrastrukturë nëntokësore

Admin

Blerim Bexheti: Jo vetëm Shkupi, po as Qeveria nuk bëhet pa shqiptarët

Admin

Shkupi dhe Kumanova me më shumë raste aktive me coronavirus

Admin

Filipçe: Të rinjtë janë pasuria jonë më e madhe

Admin

Boçvarski dhe Nuredini premtojnë përkrahje të projekteve nga program ii Bejtës

Admin

Shilegov: Këto katër vite në Shkup nuk ka patur rrahje nëpër shkolla dhe autobusë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com