21 C
Skopje, NM
12/05/2021
DailyNews.mk
VIP YJET

DJ që bashkëpunoi me Era Istrefin në gjyq me ish-të dashurën, e kërcënon me mesazhe

Diplo ka hapur një process gjyqësor ndaj një vajze.

Diplo ka nisur në një proces të ri gjyqësor duke pretenduar se ajo është e paqëndrueshme dhe rrezikshme sepse nuk do të ndalet së ngacmuari atë ose familjen e tij me mesazhe eksplicite dhe raciste, shkruan TMZ.

DJ i famshëm paraqiti dokumente duke pretenduar se Marchel Gabrielle Auguste është një “fanse e pamëshirshme dhe e paqëndrueshme që manipuloi ” jetën e tij vite më parë, por nuk mori asnjë përgjigje pasi ai e kundërshtoi atë.

Në dokumente, të marra nga TMZ, Diplo pretendon se Auguste ka shkuar në ekstreme dhe të rrezikshme për ta ngacmuar atë, me siç është krijimi i llogarive të rreme të rrjeteve sociale dhe përmbytja e DJ dhe familjes së tij me mesazhe seksualisht sugjeruese.

Diplo, i cili thotë se ai kishte një marrëdhënie të shkurtër konsensuale me Auguste më 2019 para se gjërat të shkonin në anë të kundërta më 2020, pretendon se ajo e bombardoi atë me 44 mesazhe që përfshinin video dhe regjistrime zanore që përfshinin Diplo.

Për më tepër, Diplo pretendon se ajo gjithashtu u dërgoi miqve dhe familjes së tij fotografi dhe video të qarta seksuale.

Ai gjithashtu pretendon se ajo do të paraqitej e paparalajmëruar në shtëpinë e tij dhe ai u bë aq i frikësuar për sjelljen e saj të çrregullt, saqë ai u shpreh i detyruar të shiste shtëpinë e tij muajin e kaluar.

Sikur gjërat nuk mund të përkeqësoheshin , Diplo pretendon se Auguste i dërgoi mamasë së fëmijës së tij mesazhe raciste dhe shqetësuese në fillim të këtij muaji, duke thënë gjëra të tilla, “kurvë e shëmtuar e lëkurës së errët” dhe “Shko vrit veten,  të shoh, nuk je e mrekullueshe”.

Diplo mori një urdhër ndalimi kundër Auguste në dhjetor. Në një moment, ajo gjithashtu mori një urdhër ndalimi të përkohshëm kundër tij pasi bëri akuzat e saj për hakmarrje me pornografi, të cilat Diplo i mohoi që urdhri i ndalimit u hodh përfundimisht.

Ai tani është në gjyq për ndjekje, shkelje dhe shpërndarje të materialeve private ose hakmarrje pornografike.

Avokati i tij, Bryan Freedman, tha për TMZ se “Siç e bën të qartë këtë ankesë, klienti im dhe familja e tij janë ngacmuar, ndjekur dhe abuzuar nga Auguste për shumë kohë  dhe është koha që gjykatat të ndërhyjnë dhe i dha fund sjelljes së saj të tmerrshme dhe të rrezikshme”.

Related posts

Publikohen imazhet e para nga seriali “House of the Dragon”

Lea Musliju

Pse divorci i Bill dhe Melinda Gates do të jetë pa drama? Arsyeja briliante

Lea Musliju

The Sun thotë se lidhja e Ritës me producentin 45 vjeçar është serioze

Lea Musliju

Konfirmohet: Maluma do të vijë në Tiranë vitin e ardhshëm

Lea Musliju

Rihanna mahnit me veshjen teksa prezanton stilin e ri të flokëve

Lea Musliju

Adele duket më e lumtur se kurrë pas humbjes së peshës ndërsa poston fotografi në ditëlindjen e 33-të

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More