DailyNews.mk
Шоубиз

ВИДЕО: Брус Вилис повторно во улогата на Џон Меклејн, но во реклама

Брус Вилис во 80-те и 90-те години од минатиот век се прослави во улогата на Џон Меклејн во серијалот акциони филмови „Умри машки“.

Сега тој ја повтори улогата, но во реклама за „Die Hard“ акумулаторите, коишто „умираат машки, ама не се предаваат лесно“. Секако, и оваа приказна има многу акциони елементи во себе.

Некои од коментарите гласат „малку е тажно што денес Џон Меклејн е пародија на самиот себе“, а и последниот филм „Умри машки“, од 2013 година, доволно направи за уривање на уледот на серијалот.

Наредните филмови во кои Вилис ќе глуми, се годинашните „Hard Kill“ и „Survive the Night“, a најавено е и можно продолжение на „Умри машки“, под наслов „Меклејн“, во кое тој можеби ќе глуми, но сѐ уште ништо не е познато.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More