10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Vidal refuzon ofertën e gjigantit brazilian

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal ka refuzuar kalimin në Brazil, te gjiganti Flamengo.

Sipas Gazzetta dello Sport, 33-vjeçari ka pranuar ofertë nga Flamengo, por lojtari dëshiron të mbetet në Itali me “Neurazzurët” që fituan Scudetton për herë të parë që nga viti 2010.

Në raport thuhet se Flamengo ishte i interesuar për shërbimet e Vidal, që ka edhe një vit kontratë, por mesfushori është i interesuar të vazhdojë edhe një vit në Evropë, pastaj do ta vendos të ardhmen.

Sidoqoftë, Flamengo nuk është klubi i vetëm që është refuzuar nga Vidal, ngase kiliani gjithashtu i tha jo edhe klubit francez, Olympique de Marseille.

Vidal ka bërë 30 paraqitje për Milanin në edicionin 2020/21 derisa ka shënuar dy gola dhe regjistruar dy asistime.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More