9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

“Vetëm Donnarumma mund të thyejë rekordin e Maldinit”

Ish portieri i AC Milanit, Giovanni Galli mendon se Gianluigi Donnarumma do vazhdojë kontratën me gjigantin italian dhe do thyejë rekordin e Paolo Maldinit.

Mbrojtësi ka zhvilluar 901 ndeshje me Milanin, derisa Franco Baresi është i dyti me 741, derisa Donnarumma ka zhvilluar 241 paraqitje.

Kontrata e italianit skadon në qershor dhe agjenti Mino Raiola ka refuzuar dy oferta të Milanit.

Sidoqoftë, Galli mendon se Donnarumma do qëndrojë dhe të thyejë rekordin e Maldinit për më së shumti paraqitje.

“Nëse do isha ai, do mendoja dy herë para se të largohem. Ai ishte aty në momentet sfiduese. Nuk do ishte mirë të largohej tani”.

“Kam ndjenjën se ai do qëndrojë. Jam një ndër tifozët e tij të parë. Ai ka zgjedhur Milan kur ishte 14, edhe pse Inter ishte shumë afër ta transferonte. Nuk mund ta imagjinojë me fanellë tjetër”.

“Gigio mund të bëj historinë në Milan. Është i vetmi lojtar që mund të thyej rekordin e paraqitjeve të Paolo Maldinit”, deklaroi ai.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com