21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Vëllai i Valonit, Veton Berisha rezulton pozitiv për COVID-19

Veton Berisha ka rezultuar pozitiv në testet për koronavirus.

Lojtari me prejardhje kosovare, Veton Berisha, i cili përfaqëson Norvegjinë, ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit.

Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e Viking, skuadrës së cilës i mbronë ngjyrat Vetoni.

Berisha nuk ka treguar simptoma para testit, por duket se kontakti me persona të infektuar ka bërë që testet të dalin pozitive.

Lojtari akoma vazhdon të jetë pa simptoma, por qëndron në vet-izolim. Ai u paraqit në stërvitje me skuadrën e tij gjatë së hënës dhe të martës.

Berisha ka si shokë skuadre edhe dy lojtarë të tjerë kosovarë, Ylldrenin dhe Zymerin.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More