-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Vdes legjenda e futbollit shqiptar, Milutin Kërçiç

Në orët e hershme të së djelës, ka ndërruar jetë ish-futbollisti shqiptar, Milutin Kërçiç.

Është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare ish-futbollisti i Skënderbeut dhe ekipit kombëtar, Milutin Kercic.

Sipas mediave shqiptare, thuhet se ai vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë. Ai më herët ishte nështruar operacionit në zemër.

Milutin Kercic është padyshim një nga futbollistët më të mirë në gjithë historinë e klubit korçar.

Prej gati 30 vitesh jetonte në Guci të Malit të Zi prej dhe nga kishte origjinën e babait.

Nga viti 2010 është rikthyer dhe një herë tek Skënderbeu pasi ish-presidenti i ekipit korçar Agim Zeqo e ka përfshirë për gati 3 sezone në stafin e ekipit.

Edhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar në rrjetin e tij social, Facebook, lidhur me vdekjen e futbollistit shqiptar.

Meta e cilësoi si humbje të madhe ndarjen e parakohshme nga jeta të Kërçiçit ku tha se ishte një talent i jashtëzakonshëm dhe model ideal i lojtarit perfekt në fushë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com