30.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Vaksinimi zhvillohet pa pengesa, janë paraqitur rreth 1.800 fëmijë dhe të rinj

Shkup, 17 korrik – Vaksina kundër Kovid-19 në vend ka mjaftueshëm dhe procesi i imunizimit po funksionon shkëlqyeshëm. Për një periudhë relativisht të shkurtër, një numër i madh i qytetarëve janë vaksinuar. Vaksinimi i fëmijëve dhe të rinjve të moshës 12 deri në 17 vjeç fillon të hënën dhe deri më tani janë raportuar gjithsej 1798 të paraqitur për vaksinim.

Vaksinimi për ata do të jetë në pikat e vaksinimit në qytetet ku janë paraqitur. Pjesa më e madhe e të rinjve janë paraqitur në Shkup edhe atë në pikat e vaksinimit në “Bukuresh” – 402, “Jane Sandanski” 287 dhe 110 në “Bit Pazar”

Related posts

10 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Admin

Duxhak: Dyfishimi i përpjekjeve për kthim të vlerave për të cilat Ohri është vënë nën mbrojtje të UNESKO-s

Admin

Ganiu nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve pjesmarrës në “Folk Fest 2021”

Admin

Lajm i mirë për shoferët, ulen çmimet e derivateve

Admin

Tearca së shpejti do të bëhet me rrjet kanalizimi fekal

Admin

Takim i Xhaferit me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Italisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More