23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Ushtria e Azerbajxhanit çliron disa lartësira strategjike nga pushtimi

Ushtria azerbajxhanase mori kontrollin e disa kodrave strategjike në rajonin Madagiz të qytetit të pushtuar Agdere në operacionet që nisi për të çliruar territorin e saj nga pushtimi armen, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë, Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se përleshjet vazhduan gjatë gjithë natës në anët e ndryshme të frontit.

Sipas deklaratës, ushtria azerbajxhanase theu rezistencën e ushtrisë armene në drejtimin Jabrail-Fuzuli, duke detyruar tërheqjen e saj dhe duke arritur një avancim.

Po ashtu, situata në drejtim të Malit Murov është nën kontrollin e ushtrisë Azerbajxhanase. Disa kodra strategjike në rajonin Madagiz të qytetit Agdere janë çliruar nga pushtimi.

Në përleshjet që vazhduan natën, janë neutralizuar 5 automjete të blinduara të ushtrisë armene dhe një numër i madh ushtarësh.

Related posts

E rëndë: 15-vjeçari vret prindërit dhe motrën e vogël, më pas poston fotot në rrjetet sociale

Admin

Shpërthime në Afganistan/ Të paktën 2 të vdekur, mbi 19 të plagosur

Admin

Shtëpia e Bardhë reagon pasi Franca tërheq ambasadorët

Admin

Merkeli më e preferuar se Macroni për të drejtuar Evropën

Admin

Protesta kundër izolimit në Australi, mijëra njerëz përplasen me policinë

Admin

Sistemi i navigimit satelitor BDS u shërben mbi 2 miliardë përdoruesve globalë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com