34.8 C
Skopje, NM
22/06/2021
DailyNews.mk
Свет mk

Ураганот Делта го погоди мексиканското летувалиште Канкун

Ураганот Делта го погоди најпознатото мексиканско летувалиште Канкун, но штетата што ја предизвика е помала отколку што предвидуваа властите.

Ураганот ослабе кога стигна од Пацификот до копното, а илјадници туристи и жители на Канкун веќе беа евакуирани во засолништата.

Само превртените чамци, поплавените улици и стаклото од искршените прозорци сведочеа за невремето.

Американскиот Национален центар за следење на ураганите издаде предупредување за некои американски делови на Мексиканскиот Залив, што се наоѓаат на патот на ураганот Делта.

Related posts

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Ердоган: Турција сака да ja гради иднината со ЕУ

Admin

Во Италија масовно апсење поради детска порнографија

Admin

ЕК: Вакцина за сите во исто време, сразмерно бројот на жители

Admin

Навални: Знам кој сакаше да ме убие

Admin

Нов Зеланд – единствена земја во светот која се справи со коронавирусот

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More