13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Sport

Unitedi as që po e mendon shkarkimin e Solskjaerit

Manchester United raportohet se nuk e ka ndërmend ta shkarkojë Ole Gunnar Solskjaerin.

Humbja 5-0 ndaj Liverpoolit dhe 2-0 kjo e fundit prej rivalit lokal Manchester Cityt, ende nuk e kanë mbushur kupën e Djajve të Kuq.

Sipas asaj që raporton Manchester Evening News, United nuk e ka në plan ende ta shkarkojë Solskjaerin.

Klubi ende nuk është i gatshëm që ta lirojë atë nga detyra, derisa duket se pret një trajner që i përshtatet vizionit të tyre.

Solskjaer ka kohë që lidhet me një shkarkim nga United, mirëpo puna e tij duket se është e siguruar nga Sir Alex Ferguson.

Gary Neville madje ka thënë se norvegjezi nuk do të shkarkohet nga klubi deri në fund të sezonit, duke lënë më pas opsione si Zinedine Zidane dhe Erik ten Hag, për të pasuar atë. 

Related posts

Lewis Hamilton to race in Abu Dhabi GP after negative Covid-19 tests

Lea Musliju

Shaqiri: Zvicra me qasje më pozitive ndaj Italisë

admin

Moeen Ali ‘hungry’ agains and ready to return to England Test fold ahead of winter tours

Lea Musliju