18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kosovë

Ulet numri i të infektuarve me Kovid-19 në Kosovë

64 pacientë me koronavirus Kosovë janë në gjendje të rëndë, bëri të ditur Shërblimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK).

Shifra paraqet me rënie të lehtë krahasuar me një ditë më parë. Në njoftimin e SHSKUK-së bëhet e ditur se në trajtim për koronavirus janë gjithsej 1,043 pacientë.

Vala e infeksionit në Kosovë ka marrë hov qysh në fillim të muajit gusht. Aktualisht, mbi 20,000 raste janë aktive. Të enjten janë konfirmuar 19 viktima dhe mbi 700 raste të reja të infektuar me Covid.

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës njoftoi të premten se numri i vaksinave të dhëna në Kosovë ka arritur në një milion. /REL/

Related posts

Kurti e ftoi në takim për projektin e gazsjellësit, Haradinaj i përgjigjet me letër: Politizimi dhe njollosja e projektit të gazit është skandaloz

Admin

Flamuri UÇK –së vendoset në portën e oborrit të Ambasadës Serbe në Finlandë

Admin

Tetë të vdekur nga COVID-19 dhe 68 raste pozitive

Admin

Rusia me kërkesë urgjente dhe të drejtpërdrejt për BE-në e NATO-n, ka të bëjë me Kosovën

Admin

Inaugurohet “Qendra Nacionale e Xhudos” në Pejë – nderohen nga presidentja Vjosa Osmani xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi dhe trajneri Driton Kuka

Admin

Sveçla: Ka ashpërsim të retorikës nga Serbia, prania e Policisë nuk është provokim

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com