11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Bota

Ukrainë, 5 të vdekur gjatë zjarreve pyjore

Gjatë zjarreve pyjore në Lugansk, në lindje të Ukrainës, për vdekje kanë pësuar pesë persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme theksohet se janë shuar 82 prej 146 zjarreve dhe ekipet në terren vazhdojnë të shuajnë edhe zjarret e tjera.

Si pasojë e zjarreve kanë vdekur pesë persona, ndërsa dhjetë janë hospitalizuar, ndërkohë është realizuar evakuimi i 120 personave.

Në aksionet e fikjes së zjarreve marrin pjesë 1.229 persona dhe 204 automjete.

Related posts

Ministri i Jashtëm malazez: “Bota serbe” është një kopje e zbehtë e “botës ruse”

Admin

Vullkani në Ishujt Kanarie – kjo është ‘shtëpia mrekulli’ që e vetmja i ka shpëtuar lavës

Admin

Foshnja vaksinohet aksidentalisht kundër coronavirusit në Turqi

Admin

Erdogan thotë se lidhjet me Shtetet e Bashkuara të tensionuara, flet për lidhjet me Rusinë

Admin

Studimi i ri amerikan: Gratë shtatzëna të vaksinuara transmetojnë antitrupa tek foshnjat e tyre

Admin

Propozimi i të Gjelbërve në Gjermani: “Trena të natës”, 40 linja në më shumë 200 qytete të mëdha në botë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com