22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Pos ndeshjes Itali – Austri, është mësuar edhe një përballje tjetër që do zhvillohet në fazën 1/16 e finales për “Euro 2020”.

Danimarka sonte (e hënë) siguroi kualifikimin, pasi mposhtën bindshëm Rusinë, derisa Finlanda u mposht nga Belgjika.

Me këtë fitore Danimarka u largua nga grupi B si pozitë e dytë, andaj përball në fazën e 1/16 do ta këtë pozitën e dytë të grupit A, pra Uellsin.

Dje, Uells ka siguruar kalimin, derisa këtë të shtunë do kemi mundësinë të shohim këtë super përballje.

Ndërkohë, shkaku i këtyre rezultateve edhe Republika Çeke me Anglinë gjithashtu kalojnë në fazën tjetër.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More