19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

UEFA lejon pesë zëvendësime në Ligën e Kombeve

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, ku janë marrë disa vendime të rëndësishme dhe një nga më të rëndësishmit është lejimi I pesë zëvendësimeve.

KE i UEFA-së ka vendosur që të vazhdojë me lejimin e pesë zëvendësimeve në ndeshjet e Ligës së Kombeve, aty ku Kosova do të luajë në muajin tetor në ‘play-off’ kundër Maqedonisë së Veriut, e më pas në kuadër të Ligës C kundër Greqisë e Sllovenisë.

Ndërkohë, veç Ligës së Kombeve, pesë zëvendësimet do të lejohet në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës për edicionin 2020/21 si dhe në Premier Ligë, La Ligë e në kampionate të tjera të njohura.

Related posts

Chiellini konfirmon: Dola me kohë duke parandaluar lëndimin, jam mirë

Lea Musliju

Luis Enrique konfirmon: Morata do të jetë titullar ndaj Polonisë

Lea Musliju

Deschamps konfirmon: Pavard evitoi një lëndim, është i gatshëm për Hungarinë

Lea Musliju

Suedia – Sllovakia, formacionet zyrtare

Lea Musliju

UEFA mund ta ndryshojë lokacionin e gjysmëfinaleve dhe finales së “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpjegon festën e “heshtur” të golit ndaj Danimarkës

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More